Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Найкращі книги з javascript

IT STEP Academy

Освіта для дорослих

Програмування

01.12.2022

5317 переглядів

Хочете стати програмістом і підшукуєте хороше навчання? Ці книги допоможуть отримати знання та заповнити прогалини у наявних навичках. Вони можуть стати чудовим доповненням до основного навчання. Сьогодні розглянемо найкращі книги з javascript. На вас чекає топ-5 бестселерів, які будуть цікаві як новачкам, так і досвідченим програмістам.

Топ-5 книг з JavaScript

Наші методисти довго і завзято проводили дослідження, прочитали не один десяток підручників, розбирали на молекули книги-бестселери. І ось, нарешті, ми готові представити вам топ-5 найкращих підручників з JavaScript”!

“Сучасний підручник JavaScript” Ілля Кантор

Кожен розробник знайомий із сервісом з вивчення мови javascript.ru, засновником якого є Ілля Кантор – професіонал та справжній гуру з javascript. 3 томи видання – справжня скарбниця для програмістів, як новачків, так і профі. Детальне роз'яснення, лайфхаки, поради, розбір помилок – все є у цій книзі.

Важлива особливість: тут розглядаються основи та принципи саме сучасної JavaScript, без застарілих даних.

Новачки зможуть ознайомитися з азами мови, структурами даних, дізнаються все про замикання, об'єкти та ОВП. Профі буде цікаво детальніше розібратися в ітераторах, промісах, генераторах, модулях, графічних компонентах, регулярних висловлюваннях, анімації, оптимізації тощо.

Вся інформація зручно структурована, можна швидко знайти потрібне. Підручник від Іллі Кантора по праву входить до топ-книг з javascript.

"Як влаштований JavaScript" Дуглас Крокфорд

Книга не підійде новачкам, але стане чудовим посібником для програмістів, які хочуть "докопатися до суті" і розкласти JavaScript на молекули. Хірургічно точні формулювання, жодної води та зайвих відступів. Автор майстерно розповідає читачеві про те, як влаштований javascript, показує його інші сторони, проводить по заплутаним лабіринтам об'єктів та генераторів, розкриває секрети ОВП у мові тощо.

Книга не навчить програмувати, але детально розповість, чим живе JavaScript, як працює, в чому її сильні та слабкі сторони. Окремо варто згадати розділ Wat. У ньому Дуглас Крокфорд розбирає цікаві приклади та завдання, над якими ламають голову навіть найзатятіші розробники. Якщо ви шукаєте книги по javascript для початківців, то цей екземпляр не підійде. Але тим, хто хоче скласти для себе чітку картину роботи та структури мови програмування, навчитися швидко вирішувати складні завдання та брати в роботу відповідальніші проекти – обов'язково до прочитання.

"Вивчаємо програмування на JavaScript" Ерік Фрімен, Елізабет Робсон - найкращий вибір для початківців

Якщо розглядати найкращі книги з Javascript для початківців, то не можна пропустити цей бестселер. У випадку, коли ви зовсім новачок і не знаєте, з якого боку підступитися до програмування, а код для вас виглядає "китайськими ієрогліфами" - значить посібник для вас! Особливість підручника – нестандартна форма подачі матеріалу. Вся книга побудована за принципом коміксів, де складний матеріал про JavaScript поданий легко і доступно, у вигляді діалогів персонажів.

Цікаві та зрозумілі малюнки значно полегшать читання. Автори роблять акцент не тільки на поясненні принципів однієї з найвідоміших мов програмування, але й на практику. У книзі докладно описані різні проблеми, із якими стикаються розробники, і навіть пропонуються варіанти їх вирішення.

Книга допоможе розібратися з азами програмування на JavaScript, написати свою першу програму, а ще підготуватися до більш серйозного засвоєння матеріалу надалі.

 "JavaScript для чайників" К.Міннік, Е.Холланд

Ще одна хороша книга, якщо у програмуванні ви поки що нічого не розумієте. Але ж дуже хочете. Автори створили супер докладну енциклопедію з вивчення популярної мови програмування. Наочні таблиці, безліч прикладів, конкретні методики, поради, детальні пояснення – ця книга є просто скарбом знань для майбутніх програмістів.

Після прочитання ви розумітимете основи програмування на javascript, розберетеся в онлайн-графіці та принципах роботи HTML5, вивчите налаштування середовища, цикли, масиви, jQuery, анімацію, JSON тощо. З недоліків можна назвати мало прикладів аналізу коду. Але для докладного вивчення цього явища є й інші книги з Javascript. Хороший плюс: всі отримані знання можна перевірити практично, використовуючи тренажер на сайті видавництва.

“Виразний JavaScript. Сучасне веб-програмування” М. Хавербеке

Вибираючи для вивчення JavaScript книги, ознайомтеся з підручником Хавербеке. Це відмінний посібник для вивчення мови програмістам-початківцям. Згідно з численними відгуками, знань, викладених у книзі, достатньо, щоб почати створювати свій продукт.

У книзі докладно та з прикладами розбираються такі теми:

  • стрілочні та асинхронні функції;

  • ітератори;

  • шаблонні рядки;

  • область видимості;

  • керуючі структури;

  • виправлення помилок та багів;

  • асинхронна технологія.

Автор ділиться своєю особистою історією та досвідом у розробці, розбирає реальні приклади, розглядає шляхи вирішення спірних чи складних питань. Інформація викладена структуровано: від простого до складного. Кожну нову тему розкрито максимально докладно. Під час прочитання ви можете перевіряти отримані знання на спеціальному онлайн-сервісі, який вказується у книзі.

Висновки

Книги з програмування можуть доповнити та розширити інформацію, яку ви почерпнете з онлайн-курсів. Вони завжди під рукою і можна будь-якої миті освіжити в пам'яті потрібну інформацію. Вибирайте книги, виходячи з цілей, які ви переслідуєте. Якщо вже знаєтеся на принципах роботи з javascript, значить вам підійдуть підручники більш складного рівня. Для початкового вивчення беріть підручники для чайників. Але якщо книг вже не достатньо і потрібен наставник - рекомендуємо звернути увагу на професійні курси, де вас навчать мистецтву програмування на JavaScript від А і до Я.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Розробка мобільних додатків для новачків: від ідеї до Google Play і App Store

За даними ресурсу Statista, у 2021 році мобільні додатки завантажили 230 мільярдів разів. А 60% користувачів купують товари або послуги через мобільні додатки.

За даними ресурсу Statista, у 2021 році мобільні додатки завантажили 230 мільярдів разів. А 60% користувачів купують товари або послуги через мобільні додатки.  Компанія втрачає трафік і гроші, якщо вона може продавати через телефони і для цього є аудиторія. Але у неї немає мобільного застосунку. У статті розповімо про етапи розробки додатків для смартфонів без стадії реклами. Щоб занурити вас у концепцію розробки, деякі деталі не згадані або спрощені. ============================================================== Щоб створити мобільний додаток, потрібні: Ідея. А

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Soft-skills

Поради при працевлаштуванні — як отримати сумлінного роботодавця і працювати з ним роками

Робота для фахівців-початківців створює різні враження. Одні знаходять компанію мрії. Інші засмучуються: витрачають час, проходять десятки співбесід. Гірше, якщо не заплатили за роботу або вказали в договорі ставку, меншу за ринкову.

Робота для фахівців-початківців створює різні враження. Одні знаходять компанію мрії. Інші засмучуються: витрачають час, проходять десятки співбесід. Гірше, якщо не заплатили за роботу або вказали в договорі ставку, меншу за ринкову. Ми підготували статтю з тривожними знаками з боку роботодавця: від картки вакансії до співбесіди. Зберігайте статтю в закладки, діліться з друзями.  Не приймайте поради, як належне. Не в кожній компанії обманюють на гроші або беруть на безкоштовне стажування у 2-3 місяці. Не поспішайте надсилати резюме. Проа

ШАГ логотип

Мережі та кібербезпека

5 прикладів розвитку кібербезпеки в армії, поліції та IT України

Редакція IT STEP на прикладах розібралася, що змінилося у кібербезпеці військових та бізнесу до війни і зараз.

Редакція IT STEP на прикладах розібралася, що змінилося у кібербезпеці військових та бізнесу до війни і зараз. Багато новин для вас можуть бути знайомими. Ми розповімо про них у контексті кібербезпеки в умовах війни. Зі супутниками Starlink Wi-Fi доступний військовим і населеним пунктам без світла Проблема. Використовувати звичайну Wi-Fi мережу в районі бойових дій небезпечно. Причина у відкритому доступі до домашньої мережі: роутери та підключену техніку бачить ворожий радар та хакери. Під час кібератаки можна відключити камеру на дроні або по

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Поради жінок-розробників тим дівчатам, хто сумнівається

У статті ви дізнаєтесь 3 історії від трьох жінок в IT з порадами: як не звертати уваги на гендерні забобони та доводити, що жінка не гірша за чоловіка у програмуванні.

Багато жінок розглядають IT як можливість професійного зростання. А кар'єра як піраміда: молодші розробники в самому низу, середній рівень у середині, а старші — на вузькій вершині. У статті ви дізнаєтесь 3 історії від трьох жінок в IT з порадами: як не звертати уваги на гендерні забобони та доводити, що жінка не гірша за чоловіка у програмуванні. Статистика: щороку відсоток жінок у IT зростає Дослідження Stack Overflow показують спад гендерної нерівності: 9% жінок-програмістів у 2018 році 11% у 2019 При цьому кожен четвертий с

ШАГ логотип

Набір у розпалі

Програмування, Дизайн або Кібербезпека! Встигніть зайняти місце в групі!

Детальніше

Набір у розпалі

Доуніверситетська підготовка для 9-11 класів. Обирай майбутню професію!

Детальніше