Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Найкращі книги з javascript

IT STEP Academy

Освіта для дорослих

Програмування

13.04.2022

894 перегляда

Хочете стати програмістом і підшукуєте хороше навчання? Ці книги допоможуть отримати знання та заповнити прогалини у наявних навичках. Вони можуть стати чудовим доповненням до основного навчання. Сьогодні розглянемо найкращі книги з javascript. На вас чекає топ-5 бестселерів, які будуть цікаві як новачкам, так і досвідченим програмістам.

Топ-5 книг з JavaScript

Наші методисти довго і завзято проводили дослідження, прочитали не один десяток підручників, розбирали на молекули книги-бестселери. І ось, нарешті, ми готові представити вам топ-5 найкращих підручників з JavaScript”!

“Сучасний підручник JavaScript” Ілля Кантор

Кожен розробник знайомий із сервісом з вивчення мови javascript.ru, засновником якого є Ілля Кантор – професіонал та справжній гуру з javascript. 3 томи видання – справжня скарбниця для програмістів, як новачків, так і профі. Детальне роз'яснення, лайфхаки, поради, розбір помилок – все є у цій книзі.

Важлива особливість: тут розглядаються основи та принципи саме сучасної JavaScript, без застарілих даних.

Новачки зможуть ознайомитися з азами мови, структурами даних, дізнаються все про замикання, об'єкти та ОВП. Профі буде цікаво детальніше розібратися в ітераторах, промісах, генераторах, модулях, графічних компонентах, регулярних висловлюваннях, анімації, оптимізації тощо.

Вся інформація зручно структурована, можна швидко знайти потрібне. Підручник від Іллі Кантора по праву входить до топ-книг з javascript.

"Як влаштований JavaScript" Дуглас Крокфорд

Книга не підійде новачкам, але стане чудовим посібником для програмістів, які хочуть "докопатися до суті" і розкласти JavaScript на молекули. Хірургічно точні формулювання, жодної води та зайвих відступів. Автор майстерно розповідає читачеві про те, як влаштований javascript, показує його інші сторони, проводить по заплутаним лабіринтам об'єктів та генераторів, розкриває секрети ОВП у мові тощо.

Книга не навчить програмувати, але детально розповість, чим живе JavaScript, як працює, в чому її сильні та слабкі сторони. Окремо варто згадати розділ Wat. У ньому Дуглас Крокфорд розбирає цікаві приклади та завдання, над якими ламають голову навіть найзатятіші розробники. Якщо ви шукаєте книги по javascript для початківців, то цей екземпляр не підійде. Але тим, хто хоче скласти для себе чітку картину роботи та структури мови програмування, навчитися швидко вирішувати складні завдання та брати в роботу відповідальніші проекти – обов'язково до прочитання.

"Вивчаємо програмування на JavaScript" Ерік Фрімен, Елізабет Робсон - найкращий вибір для початківців

Якщо розглядати найкращі книги з Javascript для початківців, то не можна пропустити цей бестселер. У випадку, коли ви зовсім новачок і не знаєте, з якого боку підступитися до програмування, а код для вас виглядає "китайськими ієрогліфами" - значить посібник для вас! Особливість підручника – нестандартна форма подачі матеріалу. Вся книга побудована за принципом коміксів, де складний матеріал про JavaScript поданий легко і доступно, у вигляді діалогів персонажів.

Цікаві та зрозумілі малюнки значно полегшать читання. Автори роблять акцент не тільки на поясненні принципів однієї з найвідоміших мов програмування, але й на практику. У книзі докладно описані різні проблеми, із якими стикаються розробники, і навіть пропонуються варіанти їх вирішення.

Книга допоможе розібратися з азами програмування на JavaScript, написати свою першу програму, а ще підготуватися до більш серйозного засвоєння матеріалу надалі.

 "JavaScript для чайників" К.Міннік, Е.Холланд

Ще одна хороша книга, якщо у програмуванні ви поки що нічого не розумієте. Але ж дуже хочете. Автори створили супер докладну енциклопедію з вивчення популярної мови програмування. Наочні таблиці, безліч прикладів, конкретні методики, поради, детальні пояснення – ця книга є просто скарбом знань для майбутніх програмістів.

Після прочитання ви розумітимете основи програмування на javascript, розберетеся в онлайн-графіці та принципах роботи HTML5, вивчите налаштування середовища, цикли, масиви, jQuery, анімацію, JSON тощо. З недоліків можна назвати мало прикладів аналізу коду. Але для докладного вивчення цього явища є й інші книги з Javascript. Хороший плюс: всі отримані знання можна перевірити практично, використовуючи тренажер на сайті видавництва.

“Виразний JavaScript. Сучасне веб-програмування” М. Хавербеке

Вибираючи для вивчення JavaScript книги, ознайомтеся з підручником Хавербеке. Це відмінний посібник для вивчення мови програмістам-початківцям. Згідно з численними відгуками, знань, викладених у книзі, достатньо, щоб почати створювати свій продукт.

У книзі докладно та з прикладами розбираються такі теми:

  • стрілочні та асинхронні функції;

  • ітератори;

  • шаблонні рядки;

  • область видимості;

  • керуючі структури;

  • виправлення помилок та багів;

  • асинхронна технологія.

Автор ділиться своєю особистою історією та досвідом у розробці, розбирає реальні приклади, розглядає шляхи вирішення спірних чи складних питань. Інформація викладена структуровано: від простого до складного. Кожну нову тему розкрито максимально докладно. Під час прочитання ви можете перевіряти отримані знання на спеціальному онлайн-сервісі, який вказується у книзі.

Висновки

Книги з програмування можуть доповнити та розширити інформацію, яку ви почерпнете з онлайн-курсів. Вони завжди під рукою і можна будь-якої миті освіжити в пам'яті потрібну інформацію. Вибирайте книги, виходячи з цілей, які ви переслідуєте. Якщо вже знаєтеся на принципах роботи з javascript, значить вам підійдуть підручники більш складного рівня. Для початкового вивчення беріть підручники для чайників. Але якщо книг вже не достатньо і потрібен наставник - рекомендуємо звернути увагу на професійні курси, де вас навчать мистецтву програмування на JavaScript від А і до Я.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Програмування

Ігри для програмістів

Гейміфікація – це сучасний тренд освітнього процесу. Ігровий формат простіше сприймається дітьми та більше залучає їх до навчання. Тому ігри для програмістів-початківців створюються для різного віку і рівня знань

Програмування – комплекс заходів щодо створення різних програм та ПЗ шляхом написання вихідного коду. Займається цим програмістом.   Програміст – професія, яка очолює рейтинги найбільш оплачуваних у світі. І при цьому розпочинати кар'єру можна у віці 15-16 років, не чекаючи закінчення університету. До того ж ринок послуг пропонує навчання програмування дітей різного віку. І для тих, хто хоче освоїти сучасні технології, були створені спеціальні ігри для майбутніх програмістів. З їхньою допомогою можна знайти базові вміння і навички, нео

ШАГ логотип

Програмування

Плюси професії програміст

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме

IT фахівці очолюють рейтинги найпопулярніших професій останні десять років. Зумовлено це епохою технічного прогресу. І популярність професії найближчими роками зростатиме.   Потребу програмістів відчувають усі, починаючи від невеликих приватних підприємств і закінчуючи державою. А поняття "програмування" настільки широке, що кожен зможе знайти відповідний напрямок.   Компанії відчувають нестачу висококваліфікованих працівників. Тому пропонують найвигідніші та комфортні умови праці. Трапляються випадки, коли компанія готова опл

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Програмування

Найкращі книги з javascript

Хочете стати програмістом і підшукуєте хороше навчання? Ці книги допоможуть отримати знання та заповнити прогалини у наявних навичках. Вони можуть стати чудовим доповненням до основного навчання.

Хочете стати програмістом і підшукуєте хороше навчання? Ці книги допоможуть отримати знання та заповнити прогалини у наявних навичках. Вони можуть стати чудовим доповненням до основного навчання. Сьогодні розглянемо найкращі книги з javascript. На вас чекає топ-5 бестселерів, які будуть цікаві як новачкам, так і досвідченим програмістам. Топ-5 книг з JavaScript Наші методисти довго і завзято проводили дослідження, прочитали не один десяток підручників, розбирали на молекули книги-бестселери. І ось, нарешті, ми готові представити вам топ-5 найкращи

ШАГ логотип

Освіта для дорослих

Як стати фрілансером

"Хто такий фрілансер і як стати фрілансером?" - запитують люди, які бажають спробувати новий формат роботи. Хто може увійти у фріланс, які потрібні знання та навички? Де заробити перші гроші? Як стати фрілансером без досвіду? Всі ці питання розберемо нижче.

Хто такий фрілансер? В чому його відмінність від віддаленої роботи? Вираз "фріланс" походить з англійської freelance (free - вільний, lance - спис). Існує думка, що раніше так називали вільних воїнів, які надавали свої послуги. При дослівному перекладі фрілансер – це вільний копійник. Зараз фрілансер – це людина, яка працює на себе (шукає проекти, обговорює ціну, сама будує свій графік). Найчастіше так працюють люди з ІТ-сфери чи представники творчих професій: програмісти, розробники, дизайнери, копірайтери, маркетологи тощо. Стати фрілансером і працю

ШАГ логотип

Набір у розпалі

Програмування, Дизайн або Кібербезпека! Встигніть зайняти місце в групі!

Детальніше

Набір у розпалі

Доуніверситетська підготовка для 9-11 класів. Бронюй своє місце!

Детальніше