Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Java або JavaScript - Що вибрати в 2022

IT STEP ACADEMY

Освіта для дорослих

Програмування

29.12.2022

2101 перегляд

Java та JavaScript на сьогоднішній день є найпоширенішими мовами програмування, після Ruby та Python. Через схожість у назвах може здатися, що це схожі мови. Але це неправильно - вони дуже різні, оскільки кожна з них використовується для певних цілей. При цьому вони мають деякі схожі риси.

Java та Javascript: що це таке?

Java є об'єктно-орієнтованою мовою програмування загального призначення. Спочатку вона називалась "Oak" і створювалась для програмування побутової техніки. Мова прийшла до нас у в 1995 році, Oak розцінювалась як альтернатива С/С++, оскільки мала схожий синтаксис, але була більш безпечною і простою.

Програми, написані на Java, компілюються в байт-код, який можна запустити на віртуальній машині JVM. Будь-який комп'ютер, на якому інстальовано JVM, може запустити написаний код. Віртуальна машина призначена для подолання розриву між кодом та одиницями з нулями, зрозумілими комп'ютеру. Фактично це програма, яка виступає посередником. Основна ідея цієї мови програмування полягає в тому, що розробник може один раз написати код та використовувати його на будь-якій платформі, що підтримує Java-середовище. Тому код компілюється у JAR-файл.

Що стосується JavaScript, це мова сценаріїв, спочатку призначена для створення обмежень HTML-форм. На момент створення це була LiveScript, розроблена за десять днів компанією Netscape. Вона могла використовуватися всередині HTML і мала доповнювати Java. Саме тому Java та JavaScript мають схожий синтаксис. JavaScript є мовою, що повністю інтерпретується, запускається в браузері і робить сторінки сайту інтерактивними і динамічними.

Javascript vs Java – основні відмінності мов програмування

Якщо Java є автономною мовою програмування, то JS - це мова скриптів, що вимагає інтегрування в HTML. Відмінності Java і JavaScript полягають у розширенні файлів («.java» і «.js», відповідно), а й у їх зберіганні. Java зберігається на клієнт-комп'ютері як байтовий код, а JS - як вихідний.

Основні відмінності Java та JavaScript:

 • Java – строго типізована, а JS – слабо типізована мова. У першому випадку необхідно вибирати тип змінної даних перед використанням, у другому — ця необхідність відсутня.

 • Перш ніж запустити програму на Java, її потрібно скомпілювати. При використанні JS код має бути інтегрований у HTML. У першому випадку наявність браузера не має значення. Для запуску програм на JS без веб-браузера не обійтися.

 • Для Java характерна багатопоточність, що дозволяє розробникам виконувати складні завдання. JS не дає такої можливості. Відповідно, JavaScript не потребує великого обсягу ОЗП.

Відмінність Java та JavaScript також полягає у застосуванні класів та об'єктів. Об'єктно-орієнтована мова програмування використовує класи, де визначаються властивості об'єктів. У JS класи відсутні: є лише об'єкти.

JavaScript vs Java: що спільного?

Що схожого у Java та JavaScript:

 • Обидва коди можуть бути запущені у браузері.

 • І Java, і JS вимагають кодування об'єктів та їхніх відносин між собою. Це забезпечує доступ до інкапсуляції та успадкування

 • Обидві мови програмування дозволяють підключати бібліотеки та фреймворки. Це найважливіший момент для будь-якого розробника. Бібліотеки та фреймворки надають доступ до коду, який можна використовувати для створення різних продуктів.

 • Обидві мови можна запустити на сервері.

Що складніше: Java чи JavaScript?

Цілком резонно знати, що складніше вчити, якщо ви вирішили пов'язати своє життя із розробкою. Java вважається складнішою мовою з певними обмеженнями. Програми, створені на JS, менш функціональні та більше схильні до помилок. Відповідно, це відбивається і на складності розробки. JS-програми більш прості для розробки, але на виконання коду йде більше часу.

Що краще вчити і чи потрібно Java програмісту знати JavaScript і навпаки?

Порівнюючи JavaScript vs Java, всі сильні та слабкі сторони цих мов програмування, у багатьох користувачів постає цілком логічне питання – а що краще вчити? Тут все залежить від напряму, в якому ви бажаєте розвиватися.

 

Java підходить для розробки:

 • програм для мобільної платформи Android;

 • комерційного софту;

 • програмне забезпечення для аналізу Big Data;

 • серверних програм;

 • систем безпеки;

 • програм загального призначення.

Про використання Java слід задуматися, якщо ваш проект включає математичні обчислення та аналітику великих обсягів даних. Якщо говорити простими словами, то це промислова мова програмування, якою працюють розумні гаджети, термінали оплати, серверні системи.

Що стосується JS, то це оптимальний варіант для веб-розробки. З його допомогою розробляються бібліотеки та фреймворки. У міру зростання складності проекту застосування JS починається з динамічної зміни окремих компонентів проекту до розробки серверної частини додатків. Для JavaScript характерний "мінімальний поріг входження". Щоб вивчати мову, потрібно мати невеликий запас знань у галузі веб-розробки, у тому числі розуміти основи HTML та CSS.

Навчання у Комп'ютерній Академії ШАГ

Після закінчення курсів Java-розробки в Академії ШАГ ви зможете:

 • розумітися на механізмах багатопоточності;

 • працювати з JS, CSS, HTML;

 • займатися проектуванням класів різного ступеня складності;

 • розробляти класові ієрархії до виконання будь-яких завдань;

 • парсити дані із застосуванням JSON;

 • виконувати нормалізацію баз даних та працювати з MySQL;

 • опанувати принципи об'єктно-орієнтованого програмування тощо.

Гейміфікація навчального процесу робить навчання більш цікавим, результативним та ефективним. Програма курсів будується з урахуванням актуальних вимог ринку праці. Фахівці Академії ШАГ співпрацюють з індустрією та знають, що необхідно студенту для побудови успішної кар'єри.


Записатися на курс Java розробникаАвтор:

IT STEP ACADEMY

Редакція Комп'ютерної Академії ШАГ

Програмування

Що таке об'єктно-орієнтоване програмування: світ і невеликі чоловічки

У програмуванні є кілька парадигм — це набір правил і прийомів, як писати код.

У програмуванні є кілька парадигм — це набір правил і прийомів, як писати код. На кшталт етикету за столом, у громадському місці. Або стилю художників конкретної епохи: як робити мазки, якими фарбами користуватися і які об'єкти переважно малювати. Програмісти домовилися писати в одних правилах, щоб розуміти один одного і створювати робочі речі. Як і стандарти художників, парадигми з часом змінюються. Раніше єдино вірним було процедурне програмування. Зараз усе залежить від завдання і вмінь програміста зробити просто і зрозуміло. Одна з

ШАГ логотип

Програмування

Що вибрати PHP або Python для веб-розробки

Світ сучасної розробки переповнений мовами програмування — з перевагами та недоліками. У цій статті поговоримо про дві серверні мови: php проти python. Обидві підходять для Back-end і Full-stack веб-розробки.

Світ сучасної розробки переповнений мовами програмування — з перевагами та недоліками. У цій статті поговоримо про дві серверні мови: php проти python. Обидві підходять для Back-end і Full-stack веб-розробки. 👉 Веб-розробка — це не тільки сайти. Ще онлайн-сервіси для музики, ТБ, інтернет-магазинів. І навіть онлайн-ігри. PHP для веб-розробки Мову використовують із 1995 року. Тоді у розробників був обмежений вибір інструментів для сайтів. Не було такої мови, де можна самостійно прописати вміст і керувати діями користувачів на сайті. PHP вирішив проблему. PHP

ШАГ логотип

Освіта для дітей

Навчайтесь навіть без світла та зв'язку в Unicorn School!

Ми розробили додаток, який працює на усіх поширених платформах, тож навчання в Unicorn School стає ще зручніше! Головна особливість цього релізу — можливість навчання без світла і зв'язку.

Ми розробили додаток, який працює на усіх поширених платформах, тож навчання в Unicorn School стає ще зручніше! Головна особливість цього релізу — можливість навчання без світла і зв'язку.   Як це працює: Оновіть додаток до останньої версії Після того, як ви зайшли до свого облікового запису, натисніть іконку "налаштування" у правому верхньому куту Переконайтесь, що опція "Завантаження контенту" увімкнена та оберіть бажану якість відео (чим вище, тим більше пам'яті займає на пристрої Надалі додаток автоматично буде заванта

ШАГ логотип

Програмування

Де використовується SQL і чому він так потрібен програмістам

Ця стаття — не довідник із SQL. Ми постаралися ввести новачків у світ баз даних, показати приклади і сфери використання. А також, чому потрібно знати хоча б базові поняття SQL, щоб бути хорошим програмістом.

Ця стаття — не довідник із SQL. Ми постаралися ввести новачків у світ баз даних, показати приклади і сфери використання. А також, чому потрібно знати хоча б базові поняття SQL, щоб бути хорошим програмістом. Що таке бази даних і як ними керувати Щоб ми краще розуміли одне одного, почнемо зі вступу. Будь-який інтернет-магазин, аптека чи соціальна мережа сповнена інформації: контакти профілів, тексти постів, картинки, результати соцопитувань. Це все потрібно десь зберігати, щоб у потрібний момент отримати доступ: вийняти частину інформації або в

ШАГ логотип

Набір у розпалі

Програмування, Дизайн або Кібербезпека! Встигніть зайняти місце в групі!

Детальніше

Набір у розпалі

Доуніверситетська підготовка для 9-11 класів. Обирай майбутню професію!

Детальніше