Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Зміна професії після 30: до чого готуватися

ITSTEP Academy

Освіта для дорослих

13.04.2022

7963 перегляда

Чому сучасні люди змінюють роботу (професію) після 30? Чого чекати тим, хто після 30 наважується змінити рід діяльності? Які мінуси зміни професії після 30? Які у вас є переваги перед двадцятилітніми кандидатами на ту саму посаду? Спробуємо розібратися.

Що спонукає людей змінювати професію?

На різку зміну професії людей за 30 найчастіше спонукають три причини.

  1. До 30 років людина вже приблизно зрозуміла, чим хоче займатися і куди рухатися (або хоча б у чому хоче спробувати себе). Часто це зовсім не та професія, якою він навчався в університеті.

  2. Бажання самовдосконалюватись, рости, йти в ногу з часом. Прогрес відбувається завдяки сміливцям, новаторам, людям, які не бояться виходити із зони комфорту. Сучасна людина не хоче все життя животіти на одній роботі. Її цікавить рух та зростання.

  3. Набуття високого соціального статусу. Коли люди досягають стелі у вибраній професії, але не бажають зупинятися – змінюють сферу діяльності.

Звичайно, не можна заперечувати і таких факторів, як: криза та вигорання на роботі, бажання отримувати високу ЗП, мода на “успішний успіх” та інше.

Не всі готові залишити “насиджене містечко”. До 30 років вже зазвичай є сім'я, діти, досвід роботи на якійсь посаді, іпотека або кредит - це стає гальмуючим фактором для різкої зміни професії. Але в кожної людини рано чи пізно настає криза: особистісна, сімейна чи фінансова. На піку кризи люди частіше наважуються на кардинальну зміну роду діяльності: різко змінюють роботу або йдуть у нову професію.

Зараз час, коли шукати себе - модно. Книги з особистісного розвитку, соцмережі, телебачення - все це ніби кричить: “Міняйся! Геть страхи! Прагни розвиватися! Досягай!”. Багатьох у зміні професії рухає саме така мода.

А ось раніше… Або чому наші батьки віддають перевагу стабільності?

Люди, що застали часи Радянського Союзу, звикли, що їхнє життя – це 40 років на одній посаді. У 20 столітті часта зміна роботи засуджувалась, таких людей називали “летунами”, непостійними, суспільство не схвалювало бажаючих щось змінювати.

 Неспокійні часи перебудови, голодні 90-ті, коли треба було хоч десь заробити на шматок хліба – це навчило людей триматися за одну посаду, навіть якщо там не передбачається кар'єрне зростання.

Страх втратити те, що вже є, паралізував прагнення рости, тому логічно звучить несхвалення старшого покоління, коли мова заходить про сучасну “непостійну молодь”. Саме старше покоління найбільше засуджує молодь.

Люди старого загартування звикли зважати на думку інших, герої праці та ударники були в пошані, тому людина “від дзвінка і до дзвінка” працювала на одному місці, навіть не думаючи міняти професію (або навіть роботу). Покоління, якому зараз 30, не встигло зіткнутися з поневіряннями, воно виросло в інших умовах, тому і на різку зміну роботи чи професії вирішитися простіше.

Зміна професії після 30: мінуси

Тим, хто наважився змінити професію та пройшов навчання за новою спеціальністю, варто бути готовим до деяких труднощів. Наприклад:

  1. Потрібен досвід. Класична пастка: не беруть на посаду без досвіду, і досвід нема де взяти, тому що не беруть на роботу. Але є вихід! Якщо вас цікавить сфера IT, то ще під час навчання в ITSTEP Academy можна набути практичного досвіду та обзавестися кейсами, виконуючи курсові та дипломну роботу. За підсумками навчання у вас буде готове портфоліо, яке можна показати роботодавцю. Наявність портфоліо – вагомий бонус для вас, особливо якщо немає досвіду роботи у конкретній компанії.

  2. Де взяти час? Щоб освоїти нову професію, необхідно виділити час, що буває складно зробити, якщо є сім'я і (поки що) стара робота. Тут допоможе докладний аналіз того, чим ви займаєтеся протягом дня, крім важливих справ. Якщо прибрати "пожирачі часу" (соцмережі, довгі телефонні розмови, комп'ютерні ігри, перегляд телевізора), то ви здивуєтеся, як "чарівним" чином знайдеться вільний для навчання час. Багато курсів доступні в онлайн-форматі, тому освоювати нову професію можна, не виходячи із дому.

  3. Невисока ЗП. Ви отримали нову популярну професію, знайшли роботу, але не сподівайтеся, що заробітна плата відразу буде високою. Ваша ЗП зростатиме прямо пропорційно до вашого досвіду. Нова робота може відразу бути не на повний день, а як підробіток, поки ви не звільнилися з основної. Готуйте плацдарм поступово: спочатку ви працюєте на своє ім'я, а потім ім'я буде працювати на вас.

Складнощі виникатимуть лише спочатку. Якщо ви зважитеся на головний крок - здобуття нової професії та звільнення з набридлої роботи, то далі справи підуть простіше.

Зміна професії після 30: ваші переваги

У рішенні змінити сферу діяльності є свої плюси.

  1. Вік та життєвий досвід – переваги. Якщо порівнювати молодого 20-річного студента та людину 30+, то більше переваг у другої. Вже є певні навички, сформовані життєві цінності, прагнення до зростання та покращення якості життя. Роботодавці часто віддають перевагу зрілому кандидату, оскільки цінують життєвий досвід і мудрість, така людина працюватиме сумлінно та якісно, ​​вона вже не шукає себе.

  2. Детальне резюме. Коли студент влаштовується на роботу, його резюме ще не може похвалитися вражаючим послужним списком. А ваше може. За роки, поки ви шукали себе, резюме поповнилося інформацією про набутий досвід і навички, які покажуть майбутньому роботодавцю, чого ви варті насправді. Навіть якщо попередній досвід роботи не відповідає обраній вакансії зараз, він все одно може продемонструвати сильні сторони. Що може побачити працедавець? 5-10 років роботи на одному місці? Значить ви відрізняєтеся надійністю та відповідальністю, прагнете стабільності. Декілька разів змінювали роботу? Отже ви активні, динамічні та не звикли задовольнятися малим. Попередні місця роботи та отримані там досягнення показують, наскільки ви можете бути корисними на новій посаді.

  3. Професійні навички = високий рівень доходу. Якщо ви в минулому були бухгалтером, і захочете перейти до IT-сфери, тоді вашими перевагами будуть аналітичний склад розуму: ви звикли обробляти великі обсяги інформації та аналізувати. Ви швидше вникнете в ази нової професії, і незабаром вийдете на гідний рівень зарплати. Навички з попередніх місць роботи можуть знадобитися на новій. Працювали вчителем малювання та вирішили стати веб-дизайнером? Середній рівень зп веб-дизайнера в Україні, згідно з дослідженням Work.ua, становить 21500 грн, тоді як середня зп вчителя - 8500 грн.

Здобути високооплачувану роботу та змінити професію після 30 – не просто. Але можливо!

З чого почати?

Якщо ви твердо вирішили змінювати своє життя та здобувати нову професію, тоді скористайтеся наступними порадами.

  • Визначте сильні та слабкі сторони. Подумайте, яку навичку можна монетизувати. Пройдіть випробування на профорієнтацію.

  • Знайдіть відповідні курси. Наприклад, освоїти затребувані та високооплачувані IT-професії можна в ITSTEP.

  • Складіть список справ на день так, щоб залишався час і навчання. Освоюйте нову професію замість лежання на дивані та перегляду стрічки в Instagram.

  • Займіться створенням власного портфоліо, виконуйте практичні завдання. Це у майбутньому допоможе отримати роботу мрії.

  • Закінчили навчання? Час зайнятися резюме. Підійдіть відповідально до цього, ваше завдання – показати себе перед майбутнім роботодавцем у вигідному світлі.

  • Розішліть резюме по вибраним вакансіям та чекайте на запрошення на співбесіду.

  • Якщо все зробили правильно – нова робота буде не за горами.

Висновки

Після 30 років міняти професію не так просто, як у 20, але можливо. Зріла особистість, з розумінням себе, з цінностями та життєвим досвідом – приваблива для роботодавця. Головне, що необхідно зробити насамперед - наважитися щось змінити у житті. Прибрати упередження, блоки та страхи. А далі вже справа техніки.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Маркетинг

Як стати SMM-менеджером: хто це і що важливо знати

СММ-менеджер хто це? Відкрийте наш гід зі створення кар'єри в SMM і станьте професіоналом в управлінні соціальними мережами

Покрокове керівництво про те, як стати SMM-фахівцем SMM-фахівець, або фахівець із соціальних медіа, - це один із найбільш затребуваних фахівців у сучасному світі цифрового маркетингу. З кожним роком популярність соціальних мереж зростає, і компанії все більше покладаються на їхні можливості для просування своїх продуктів і послуг. Професія SMM-фахівця підходить креативним, комунікабельним, і технічно підкованим людям. Вона відкрита для школярів, студентів і всіх, хто хоче увійти у світ IT або змінити професію. Введення у світ SMM може стати ваш

ШАГ логотип

Маркетинг

Хто такий PPC-спеціаліст: ключові навички та стратегії кар'єрного зростання

Хто такий PPC-фахівець і навіщо він потрібен? Важливі навички та освіта для успішної кар'єри в цифровому маркетингу | Блог ITSTEP Academy

Кар'єрний шлях PPC-фахівця: навички, освіта та можливості зростання У сучасному світі цифрових технологій багато компаній все частіше звертаються до інтернет-реклами для просування своїх продуктів і послуг. Одну з ключових ролей у цьому процесі відіграє PPC-фахівець - професіонал, який вміє ефективно управляти платною рекламою в інтернеті. Кар'єра PPC-фахівця стає дедалі привабливішою завдяки високому попиту на таких спеціалістів і широким можливостям для кар'єрного зростання. У цій статті ми детально розглянемо, що являє собою кар

ШАГ логотип

Програмування

Як стати розробником на Андроїд: гайд для початківців

Ознайомтесь з roadmap, як стати Android-розробником за допомогою зручного плану. Опануйте ключові навички та почніть свою успішну кар'єру вже сьогодні!

У сучасному світі технологій професія Android-розробника отримує все більше визнання та популярності. З розвитком мобільних технологій і зростаючою кількістю користувачів смартфонів, попит на кваліфікованих фахівців з розробки мобільних застосунків продовжує зростати. Android, як одна з провідних платформ, надає неймовірні можливості для початківців і професіоналів, охочих зануритися в світ мобільних технологій.  Цей посібник орієнтований на тих, хто лише уздовжує вивчати програмування, випускників шкіл, студентів і тих, хто хоче змінити п

ШАГ логотип

Маркетинг

Проджект Менеджер (Project Manager): хто це, обов'язки, навчання, зарплата

Все про професію проджект менеджер: обов'язки, навички, навчання, зарплата. Дізнайтеся, як побудувати успішну кар'єру в управлінні проектами (project manager).

Хто такий Проджект-менеджер? Професія Project-Manager стає все більш затребуваною в сучасному світі, особливо в IT-індустрії. Ця стаття призначена для випускників шкіл, студентів і тих, хто хоче змінити професію і спробувати себе в новій ролі. Ми розглянемо, хто такий Project-Manager, які обов'язки він виконує, які навички необхідні для успішної роботи, де можна здобути освіту і як побудувати кар'єру в цій цікавій і динамічній сфері. Особливості професії Project-Manager Project-Manager (PM, Проджект менеджер, менеджер проекту) - це фахівець, який відповідає за планув

ШАГ логотип

Встигніть 🔥

Забронювати місце в Малій Комп'ютерній Академії для дітей 7-14 років!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності